Wednesday, December 13, 2006

 

2: 158. قطار ِ مرگْ بار، ارمغان ِ سرمايه سالاران براي مردم ِ ايران!"خلق مي گويند:
-- امّا آن جهانخواره (آدمي را دشمن ِ ديرين)
جهان را خورد يكسر!
مرغ مي گويد:
-- در دل ِ او آرزوي ِ او مُحالش باد!
(نيما يوشيج: مُرغ ِ آمين)
يادداشت ويراستار
گزارش ِ هولناك ِ زير، ديروز در بسياري از رسانه هاي جهاني نشر يافت و بار ِ ديگر، چهره ي ِ اهريمني ي سرمايه سالاران جهاني و سوداگران مرگ را به جهانيان نشان داد.
«اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران ایران – واحد دانمارک»، به نقل از گزارش های روزنامه های این کشور از فروش قطارهای مرگباری توسط دانمارک به ایران خبر داده است که آلوده به مواد سرطان زا هستند و به همین دلیل، راه آهن دانمارک موظف به نابودی آن ها شده است.
متن نامه ی اتحاد بین المللی که خطاب به کارگران راه آهن و شهروندان ایرانی نوشته شده، به شرح زیر است:


رفقای کارگر راه اهن سراسری ایران و شهروندان ایرانی . بنا بر خبرهایی که در چند روز اخیر از طریق مطبوعات و رسانه های گروهی دانمارک درج شده است مسئولین سود جو و پول پرست راه اهن دولتی دانمارک با همکاری رژیم جنایت کار جمهوری اسلامی سلامتی و زندگی صد ها کارگر راه اهن ایران و هزاران شهروند ایرانی را به بهای نازلی به بازی گرفته اند . از ابتدای دهه ۱۹۹۰ رابطه سرطان ریه و حنجره با الیاف پشم شیشه Asbest در محافل علمی و پزشکی قطعی بوده است. به همین سبب در دانمارک تصمیم گرفته شد که کلیه قطارها و وسایل حمل و نقل عمومی که از طریق این الیاف ایزوله شده اند جمع اوری و به شیوه ای که موجب الودگی مخیط زیست نگردد از بین برده شود. از بین بردن این واگن های الوده مستلزم مخارجی بوده است، گویا برای هر واگن ۴۰ هزار کرون مخارج در بر می گرفت. از انجایی که سرمایه داری همواره به سود می اندیشد، سوداگران به فکر ارزانتر تمام کردن این قضیه برامدند به همین جهت زمزمه ارسال یا از بین بردن انها در کشورهای جهان سوم مطرح شد که بطور طبیعی جان ادمی در انجا هیچ ارزشی ندارد. متاسفانه این قرعه مرگ به سبب بی لیاقتی، فساد اداری، اختلاس و جنایت اداری رژیم اسلامی به مردم ایران خورده است . باب این معامله مرگبار بین سالهای ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۷ باز شد و در همان زمان به مطبوعات درز کرد و سبب اعتراض احزاب چپ و کمونیست و نهادهای مختلف از جمله اپوزیسیون ایرانی قرار گرفت . با این وجود بیش از ۱۵۰ واگن مرگبار در سال ۱۹۹۷ به ایران تحویل داده شد. مسئولین راه اهن دانمارک اعلام کردند که در این معامله بیش از ۲۱ میلیون صرفه جوئی کرده و هفت و نیم میلیون کرون فروش کرده اند. (به نقل از رادیو و تلویزیون دانمارک . ) در بعضی از محافل خبری نیز چنین گفته میشود که سوداگران ایرانی نیز به واسطه این جنایت پورسانتهای کلانی دریافت کرده اند . رفقای کارگر راه اهن سراسری ایران این خطر جدی است و سلامتی شما و هزاران مسافر روزانه این واگن های مرگبار از سوی مقامات رژیم به بازی گرفته شده است . متاسفاته تاکنون دهها راننده قطار و کارگران که با این واگن ها در دانمارک تماس داشته اند به بیماری سرطان ریه مبتلا شده اند و چند نفر به همین علت جان باختند.رابطه الیاف پشم و شیشه Asbest با سرطان ریه این کارگران از سوی وزارت بهداری و اداره ایمنی کار به تائید رسیده است و به همین خاطر دولت ناچار به پرداخت غرامت شده است . ما از ابعاد این فاجعه در ایران خبر نداریم ولی مطمئن هستیم با توجه به فرسودگی این واگن ها و عدم بازرسی و کنترل ابعاد این فاجعه دهها برابر دانمارک است . اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران ایران واحد دانمارک با همکاری سایر نهاد های دیگر اقدامات جدی جهت افشای عاملین این جنایت در دانمارک بعمل می اورد و در اطلاعیه های جداگانه به اطلاع عموم میرساند . ما انتظار داریم که شما نیز از هر طریق ممکن ابعاد این فاجعه را در ایران برملا کنید و جلوی حرکت این واگن های مرگ را بگیرید . سلامتی شما و جان هزاران مسافر روزانه این واگن ها در دست شما است . ارزوی سلامتی و پیروزی برای شما و نابودی سوداگران مرگ و جنایت را داریم .

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران ایران واحد دانمارک ۱۲.۱۲.۰۶
* * *
از سوي ديگر، دوست ِ پژوهشگر و ايران شناس ِ ارجمند آقاي دكتر تورج پارسي -- كه نگاشته هاي روشنگر و آموزنده شان، همواره زيوربخش ِ اين تارنما بوده است -- امروز پيام ِ دردمندانه ي زير را در همين زمينه از سوئد به اين دفتر فرستاده اند.


استاد دوستخواه،
با درود
دلمان هميشه گرفته است؛ گرفته تر شد!
از يك سو هر روز در جايي چوب حراج آن سرزمين را مي زنند! از سويي ديگر،سوداگرانْ، مرگْ بار ِ قطار مي كنند و بر سفره مان مى گذارند!راستي پلشت تر از سرمايه نيست كه چگونه به دنبال گردآورى ي ِ سود، آدمي را تا گورستان بدرقه مي كند!
تصوير ِ قطار ِ مرگ را مي فرستم تا جانى كه آرش در نگهداشت ِ مرز ِ پُرگهر بر البرز گذاشت، يادمان بيايد.به گفته ي ِ پير ِ توس
"اگر چند باشد شب ِ ديرياز/ بَرو تيرگى هم نمانَد دراز!"

Posted by Picasa
<< Home

This page is powered by Blogger. Isn't yours?